EĞİTİM REHBERİ - Runi Yurtdışı Eğitim

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE – DİL OKULU

EĞİTİM REHBERİ

Eğitim hayatını sadece okulla sınırlandırmayan, hem dil, hem kişisel gelişim, hem de kariyer hedeflerini önemseyen birçok öğrenci yurtdışı eğitim programlarının kapısını çalıyor. Yurtdışı eğitim denilince dil okulu, vize, konaklama ve uçak bileti derken öğrencilerin işi bir hayli zorlaşıyor.

– Minimum ve maksimum ne kadar süre eğitim alabilirim?

Tüm dil okulları minimum 2 hafta, maksimum 52 hafta eğitim sunmaktadır. Ayrıca lise-lisans ve yüksek lisans düşünüldüğünde öğrencilerin eğitim süreleri ülkeden ülkeye çeşitlilik gösteriyor.

– Aldığım eğitimin YÖK denkliği olacak mı?

Yurtdışında pek çok okul YÖK tarafından tanınmaktadır. Direkt denklik verilen veya şartlı denklik alınabilen okullar değişkenlik göstermektedir. Ancak veliler ve öğrenciler seçimlerini mutlaka güvendikleri kurumdan yana kullanarak bu konuda en güvenilir bilgiye erişebilirler.

– Program seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Dil eğitimi planınızda belirlediğiniz hedefiniz, ayırdığınız süre, bütçeniz, kişilik özelliğinize göre ülke seçimi, amacınıza uygun okul, İngilizce seviyeniz gibi başlıca kriterler göz önüne alınarak yapılmalıdır. Uzman danışman arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır.

– Dil okuluna katılabilmem için İngilizce seviyem kaç olmalıdır?

Başlangıçtan ileri düzeye kadar her seviyeden öğrenci dil okullarına kabul edilmektedir.

– Vize Onay Süreci?

Öğrencilerin en merak ettiği sorulardan biri de vize sonuçları. Vize değerlendirme süreleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 1,5 ile 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Ülkelerin en önem verdikleri ve vizelerin olumsuz sonuçlanmasına neden olan konulardan biri de banka hesaplarında bulunan tutar. Profesyonel vize danışman ekibimiz size bu konularda yardımcı olacaklardır.

Öğrencilerin erişemeyeceği yüksek maliyetli, adeta hayal diyebileceğimiz eğitim programları yerine hem hedeflerinize uyan hem de kaliteli ekonomik çözümler üretmekteyiz. Danışman arkadaşlarımız bir telefon uzağınızda.